PEDAGOGJIA

Blogu i parë i pedagogjisë në gjuhën shqipe

 • Vizitorë

  • 282,772
 • Advertisements

Për ne

Për web faqen Pedagogjia

Mungesa e madhe e informacionit dhe risive adekuate në formë elektronike (në gjuhën shqipe), na shtyri të mendojmë se krijimi i një web faqeje është i pashmangshëm. Web faqja Pedagogjia është vetiniciativë e pedagogëve të rinjë nga Gostivari. Në bashkëpunim me Ju, synojmë të ecim në hap me zhvillimet dhe risitë shkencore në shkencën e pedagogjisë.

Qëllimi

Kjo web faqe e pedagogjisë në gjuhën shqipe ka për qëllim t’i mundësojë publikut të ketë akses informativ të risive të shkencës së pedagogjisë.

“Pedagogjia” është e fokusuar në nxitjen e synimit për zhvillimin e aftësive, diturive dhe vlerave të të gjithë të interesuarve.

Moto

Motoja e kësaj web faqeje është: Na ndihmoni, t’Ju ndihmojmë

Materialet e postuara në web faqen tonë kanë për qëllim të kontribuojnë në zhvillimin e kapacitetit, interesave dhe nevojave të studentëve të Fakultetit Pedagogjik, mësimdhënësve, prindërve dhe të gjithë atyre që shfaqin interesim për këtë shkencë.

Web faqja është në përpunim e sipër, prandaj nuk mund të jetë e perfekte. Në këtë rast Ju lutemi që për çdo vërejtje, gabim apo sugjerim na shkruani në komentet përkatëse ose në e-mail pedagogjia@hotmail.com. Çdo koment i cili është në dobinë tonë reciproke është i mirëpritur.

Web faqja jonë do të respektojë të drejtën e autorit, andaj për secilin artikull të postuar në vijim, ne do të shënojmë referencat përkatëse. Prandaj, Ju lusim edhe Juve që në këtë rast të reflektoni pozitivisht.

Kontakt: pedagogjia@hotmail.com

Me respekt nga stafi drejtues
Advertisements

11 Përgjigje to “Për ne”

 1. Bahridini said

  E qelluar kjo ide per hapjen e kesaj faqje ,mendoj se ne pedagoget duhet te jemi sa me te organizuar ,sa me ne kontakt qe t’ kerkojme me shume hapesire e autoritet ne arsimin Kosovar.Siq dihet pozita dhe roli jone ne arsimin kosovar nuk eshte e knaqshme….

 2. nazmi said

  nese keni probleme lajmronu

 3. Agim Kastrati said

  Vertet diqka e munguar ne veb faqet e gjuhes shqipe dhe nje nevoj e nguteshme qe
  edhe ne pedagoget te kemi nje faqe a forum ku do bisedohet e shtrohen tema me
  interes te praktikes dhe teoris se shkancave nga lemia e

  pedagogjis,metodikes,didaktikes e fusha te tjera te ketyre lemive.P o ashtu do jem edhe une nje ze i ketyre deshirave e nevojave tuaja profesionale nga keto fusha duke ju mbeshtetur plotesisht kete nisme shume shume te nevojshme

 4. latifi said

  Kur kemi të bëjmë fjalë për edukatën në shkolla duhet të kihen parasysh,rangu shkollor dhe llojet e edukatave,sepse të gjitha edukata nuk janë të njejta si për nga funksioni asht edhe për nga mosha e nxënësve.Në SH>F>M>U është ma se e nevojshme Edukata morale,kurse në SH>M>L janë të nevojshme te gjitha llojet e edukatave,si ajo intelektuale,estetike,fizike,seksuale dhe ajo politeknike.

 5. teuta said

  edhe une ju pergezoj shum per ket web dhe ju them qe veq te vazhdoni perpara sepse ne ket menyr po na ndihmoni shum neve stdudenteve qe pretendojm shum per te ardhmen ,mua me ka ndihmuar shum kjo faqe ne gjetjen e shum gjerave qe me jan nevojitur sa i perket edukimit,e keni edhe ndihmen time per pasurimin e ktij web-i,.ju pershendes gjitha te mirat

 6. I paemër said

  Pershendetje me vjen shum mir per ket ide tuajen ,edhe un jam nje nga koleget e juaja qe me te vertet na mungonte nje faqe e till.Andaj ju pergezoj per ket iniciativ ju lumt veq vazhdoni sepse do ta keni edhe ndihmen ton . me respekt LONI

 7. I paemër said

  ju lumt ide e qelluar sepse jam ne fakultetin e edukimit askund ne int nuk po gjej shenime per pedagoget e vjeter ju lutem me tregoni ku mund te gjej ndonje adres per tu informuar lina pr

 8. I paemër said

  ju lumt vazhdoni por te kapen te gjitha lendet e pedagogjise duke pasur parasysh rolin dhe rendesine e kesaj lamije sidomos lendet per te cilat ka fare pak material ne gjuhen shqipe.ju pershendet kija nga prishtina

 9. ilir said

  pershendetje une jam ilir hoti apsolvent ne degenen pedagogji universiteti i prishtines po e bej ni koment te shkurt lidhur me shkencen e pedagogjis une mendoj se kur flitet per edukaten gjithmon duhet ta kemi parasysh shkollen sepse eshte menyra me e mire dhe e mundshme per te realizuar qellimin objektivat detyrat dhe parimet e pedagogjis por une e kame ni dilem se si te hartojme ni projekt ku me te vertet mund te funsionoj pedagogjia ne skoll ose me konkretisht ped shkollore

 10. qerim said

  patjeter duhet te trajtohen edhe tema shum me te rendesishme reth edukimit dhe arsimimit te gjeneratave te reja.si ne edukimin fizik.moral,intelektual,seksual dhe estetik.

 11. qerim said

  ide mjaf e qelluar,ju kumt vazhdoni edhe me tej.pershendetje nga zvicra

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: