PEDAGOGJIA

Blogu i parë i pedagogjisë në gjuhën shqipe

 • Vizitorë

  • 282,772
 • Advertisements

Andragogji

Koncepti dhe detyrat e arsimit joformal

Si hyrje ne problemin qe kemi në shqyrtim do të shërbehemi me dy mendime:
a) Arsimi i rinisë është themeli i çdo shteti (proverb)
b) Arsimi konsiderohet si shërbetor i qëllimeve tona (Ralf Tajler)
Nisur nga dy mendimet e lartëshënuara, vijmë në përfundim se arsimi si proces pedagogjik, është në lidhje funksionale me jetën, me shoqërinë, (lexo më tepër)

Mbi arsimin spontan

Arsimimi spontan është mënyra më e lashtë, më e natyrshme dhe më masive e vetarsimimit. Kjo veprimtari vetarsimore është plotësisht e lirë dhe realizohet vazhdimisht … (lexo më tepër)

Advertisements

11 Përgjigje to “Andragogji”

 1. violla said

  ju lutem a mundeni tme ndihmoni rreth disa pytjewe ne lidhje me buxhetin kohor

 2. neza said

  deshiroj te jam bashkpuntori juaj

 3. Semir Aliu said

  E nderuar, fillimisht ju faleminderojme per viziten e web. Sa i perket asaj se nuk jemi shum aktiv eshte e vertete, por neve nuk mundet te jemi te gjitheditur, keshtu qe edhe kemi kerkuar bashkepunim nga secili qe e sheh vehten se mund te kontribuoj me materiale ne gjuhen shqipe. Andaj Ju mirepresim juve dhe secilin per bashkepunim me qellim te pasurimit te web me materiale – informacione ne gjuhen shqipe.
  Ju faleminderit per mirekuptim.

 4. jetmira said

  ka mundesi me dit pse nuk jeni me aktiv???

 5. Semir Aliu said

  Patjeter qe po, Jeni e mirepritur per bashkepunim Ju dhe cdonjeri qe eshte i interesuar ta ndihmoje dhe pasuroje me informacion shkencor kete web faqe. Na sherben te gjitheve!

 6. teuta said

  a mund te kem qasje edhe un??
  zoti semir?!!

 7. Ivanaj said

  Pershendetje!
  Pse nuk jeni me aktiv?

 8. Semir Aliu said

  Patjetër, Jeni e mirëseardhur.
  Nëse keni ndonjë punim për publikim, atëherë mund ta bëni atë (publikoni). Ju urojmë suksese!
  Me respekt.

 9. leila said

  dua te kyqem ne kete website

 10. leila said

  deshiroj pun me ju

 11. leila said

  a mund te kyqm ne vebin tuaj

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: