PEDAGOGJIA

Blogu i parë i pedagogjisë në gjuhën shqipe

 • Vizitorë

  • 282,772
 • Advertisements

Edukatë

Edukata morale

S’ka dyshim se njeriu ka nevojë për një sistem moral i cili e udhëzon për sjellje të mirë në jetë. Morali është një nga format e vetëdijes shoqërore të personalitetit, por … (lexo më tepër)


Advertisements

5 Përgjigje to “Edukatë”

 1. ka mjaft komente shkrime nese e analizojm punen me gjenerata duhet kujdes ne edukimin dhe arsimimin e gjeneratava metoda e verifikimit te njohurive tek nxenesit klasifikimin me gjeneratat ne grup moshe duhet nji pun e fresket dhe me vullnet me qen terheqese me femijet dhe e kapshme njohurit

 2. GOLAJ said

  EDUATA SE BASHKU ME TE NZXENIT E NJOHURIVE E BEN NJE TERSI TE NJERIUT TE FORMUAR E NEVOISHME VEQMAS NE MOSHAT E REJA KU AJO E KA EDHE KOHEN E MBJELLJES POR KJO DUHET TE UITET KOH PAS KOHE QE TE MOS VYSHKET PER KET ESHT EDHE E NEVISHME QE TE JET SI LEND EDHE NE KLAS E ME TUTJESHME
  NJAZI GOLAJ

 3. I paemër said

  pajtohem me mendimin e parafolsit,lidhur me edukaten morale ne shkollat tona e pikrisht ne shkollat e mesme te ulta.

 4. latifi said

  Për Edukatën morale kam një ide që ndoshta edhe për juve është me prioritet të veqant që në sistemine shkollës së mesme të ulët gjegjësisht që nga kl-VI-e deri në kl-IX- të hyjë si lënd e veqant mësimore në shkollat tona të mesme të ulë.Arsyeja është që
  për mes kësaj lënde të ngritet cilësia e moraliotetit,tek nxënësit.

 5. Zenun said

  Eh, po seq na ka humb diku largë ky nocioh ne Shqiptrëve. Unë vetëm mund të ju uroj suksese, se pari atyre qe e kan hap ktë faqe, dhe te gjith atyre që sadopak kontribojn për të. Ju lumt

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: