PEDAGOGJIA

Blogu i parë i pedagogjisë në gjuhën shqipe

 • Vizitorë

  • 284,480
 • Advertisements

Posted by Pedagogjia më Nëntor 13, 2009

Në vijim do t’Ju paraqesim tekstin e betimit solemn të mësuesit, të cilin në vitin 1966 për nevojat e UNESKO-s e përpiloi R. Dottrens.

Do ta kryej detyrimin tim me ndërgjegje dhe krenari. Nxënësit e mi nuk do të jenë vetëm nxënës, por edhe fëmijë dhe kurrë nuk do t’i harroj që për fatin e tyre edhe vetë mbajë një pjesë të përgjegjësisë. Do ta mbrojë me të gjitha mjetet ekzistuese nderin e profesionit të arsimtarit.

Kolegët e mi çdo herë do të jenë edhe miqtë e mi. Në bashkëpunim me ta do të përpiqem që vazhdimisht ta përkryej veprimtarinë e shkollës në kuptimin efikas të njohjes së të gjithave të drejtave në edukimin dhe barazinë sociale në arsim.

Këtë betim solemn e jap plotësisht në mënyrë të lirë dhe me nderë

Advertisements

3 Përgjigje to “”

 1. I paemër said

  betimi duhet te jet .betimin duhet mbajt’por i mungon diqka keti betimi .un do ta kisha shenuar edhe mendimin tim por me duhet paraprakisht te konsultohem me mentorin tim.besoj se edhe ju pajtoheni flm .

 2. I paemër said

  Shume e qelluar

 3. teuta said

  a do te mund ta pasuroje edhe me teper ket web sa i perket edukimit qe realizohet ne kohen e sotme,dhe do te doja ta dij qfar mendon per edukim ne te ardhmen,a do te jet me efikas apo do te jet me pak efikas

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: